Actions

LimeSurvey PRO kontra LimeSurvey CE

From LimeSurvey Manual

Revision as of 17:05, 12 September 2023 by Maren.fritz (talk | contribs) (Created page with "Mamy niezwykle pomocną społeczność. Zachęcamy do zamieszczania pytań i/lub przemyśleń na naszym [https://forum.limesurvey.org forach LimeSurvey] lub na [https://discor...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Wprowadzenie

Uwaga: LimeSurvey PRO to teraz LimeSurvey Cloud.


Przed rozpoczęciem dyskusji na temat „LimeSurvey Cloud” i „LimeSurvey CE” (LimeSurvey Community Edition) ważne jest, aby zrozumieć różnicę między „LimeSurvey” a „LimeSurvey GmbH”.

„LimeSurvey” odnosi się do oprogramowania opartego na serwerze internetowym, które jest swobodnie rozpowszechniane na podstawie GNU General Public License v2 ( GPL v2) i nowsze.

„LimeSurvey GmbH” odnosi się do firmy zbudowanej wokół oprogramowania LimeSurvey w celu lepszej koordynacji jego rozwoju i świadczenia różnych płatnych usług LimeSurvey (np. hosting, spersonalizowane szablony, pakiety dodatków, wsparcie techniczne itp.).

Dowiedz się więcej o licencji LimeSurvey na stronie https://community.limesurvey.org/licence-trademark/.

Ponieważ LimeSurvey posiada Powszechną Licencję Publiczną i jest oprogramowaniem typu open source , może być używany, modyfikowany i rozpowszechniany przez każdego w celach komercyjnych, prywatnych i edukacyjnych, z wyjątkiem nazwy i logo, które są znakami towarowymi. Na przykład LimeSurvey można łatwo wykorzystać do tworzenia i rozpowszechniania kwestionariuszy do oceny zajęć uniwersyteckich lub profesorów, lub można go zainstalować na prywatnym serwerze w celu prowadzenia badań rynku online/offline dla Twojej firmy.

LimeSurvey jest oprogramowaniem typu open source. Kod programu jest w pełni ujawniony. Możesz uzyskać do niego dostęp pod adresem https://github.com/LimeSurvey/LimeSurvey.

Aby zainstalować LimeSurvey na Twoim komputerze (w celach programistycznych) lub na Twoim serwerze, konieczne jest spełnienie minimalnego zestawu wymagań. Przeczytaj nasze wytyczne dotyczące instalacji, aby uzyskać wyczerpujący przewodnik na temat instalacji LimeSurvey.

Jednakże dla użytkowników, dla których proces instalacji może być zbyt skomplikowany i którzy nie mają wiedzy na temat administrowania serwerem, LimeSurvey GmbH oferuje cennik usług hostingu w chmurze. Dzięki usługom hostingu w chmurze instancja LimeSurvey zostanie utworzona dla Ciebie w ciągu kilku sekund!Dość często w tej sekcji wiki pojawiają się słowa związane z „usługami hostingowymi”, „oprogramowaniem hostowanym na własnym serwerze” i „serwerem osobistym”. Sugerujemy następujący post z naszego bloga, aby lepiej zrozumieć te hostingi -powiązane pojęcia.

LimeSurvey Cloud vs LimeSurvey CE

Sprawdź poniższą tabelę, aby zapoznać się z krótkim podsumowaniem funkcji każdej usługi i lepiej zrozumieć różnice między nimi:

LimeSurvey Cloud vs LimeSurvey CE
LimeSurvey Cloud 'LimeSurvey CE'
Hosting zapewnia LimeSurvey. Proces instalacji nie powinien zająć dłużej niż 5 minut. Własny hosting.
Możesz wybrać jeden z czterech typów planów: FREE, BASIC, EXPERT i ENTERPRISE. Możesz albo skorzystaj z darmowej wersji lub wybierz jeden z trzech planów premium. Plany premium zawierają funkcję ComfortUpdate, dostęp do starszych wersji i mnogość szablonów projektowych.
Zawsze korzysta z najnowszej stabilnej wersji LimeSurvey. Otrzymujesz dostęp nie tylko do najnowszych wydań , ale także tym starszym. Ty wybierasz, z którego chcesz skorzystać.
Wsparcie techniczne zawarte w planach płatnych. Wsparcie techniczne ComfortUpdate zawarte w planach premium.
Zawiera wszystkie funkcje, które sprawiają, że LimeSurvey jest świetny. Zawiera wszystkie funkcje, które sprawiają, że LimeSurvey jest świetny.
LimeSurvey Cloud zawiera przypomnienia o odpowiedziach i wykorzystaniu pamięci, ponieważ są one ograniczone w planie bezpłatnym. LimeSurvey CE nie posiada przypomnień o odpowiedziach i zużyciu pamięci. Ograniczenia wynikają z ilości miejsca przydzielonego z serwera osobistego na zadania związane z LimeSurvey.
Brak bezpośredniego dostępu do serwera. Na życzenie możemy dodać do Twojej instancji LimeSurvey wtyczki/rozszerzenia innych firm. Jeśli jesteś właścicielem swojego serwera, możesz uzyskać dostęp do instalacji LimeSurvey. Możesz rozpocząć ulepszanie tego i wprowadzać dalsze ulepszenia, dodając dodatkowe rozszerzenia/dodatki.
Instancja jest przez nas automatycznie aktualizowana dla mniejszych wersji. Ty decydujesz, kiedy będą dostępne wersje główne. Narzędzie ComfortUpdate służy do aktualizacji instalacji LimeSurvey. Aktualizację można także przeprowadzić ręcznie.
Konfiguracją serwera i instalacją zajmujemy się my, oszczędzając Twój cenny czas. Idealny dla praktycznych osób posiadających wiedzę techniczną. Podręcznik LimeSurvey To świetne miejsce na rozpoczęcie nauki.
Niezawodny napływ odpowiedzi dzięki samoodnawialnemu systemowi subskrypcji. Jedyne ograniczenie dotyczy Twojego serwera i jego konfiguracja.
Większa elastyczność - Masz 3 dni do daty odnowienia na anulowanie subskrypcji! Oprogramowanie jest hostowane na Twoim serwerze. Nie ma powiązań pomiędzy czynnościami wykonywanymi przez Ciebie za pomocą „oprogramowania LimeSurvey” i „LimeSurvey GmbH”.
Pamiętaj, że powyższa tabela jest jedynie podsumowaniem głównych funkcji udostępnianych przez dwie wersje LimeSurvey. Wyczerpujący opis można znaleźć pod następującymi linkami limesurvey.org: CE lub LimeSurvey Cloud, aby uzyskać pełny opis każdego z nich.


LimeSurvey CE

Jesteś przekonany, że „LimeSurvey CE” jest dla Ciebie odpowiedni? Możesz już zainstalować go na swoim serwerze. Aby pobrać LimeSurvey CE, kliknij zakładkę „Pobieranie” na stronie [1].Załaduje się następująca strona:  • LimeSurvey Cloud: Jeśli klikniesz przycisk Zarejestruj się za darmo, najpierw zostaniesz poproszony o utworzenie LimeSurvey .org, aby utworzyć witrynę LimeSurvey online i uzyskać do niej dostęp. Jeśli chcesz korzystać z naszych usług hostingowych, zapoznaj się z następującą skróconą instrukcją obsługi: LimeSurvey Cloud Szybki start.
  • LimeSurvey CE: Ta opcja umożliwia aby pobrać oprogramowanie LimeSurvey, zarchiwizowane w kilku formatach, w tym w pliku wykonywalnym. Użyj tej opcji, jeśli chcesz zainstalować LimeSurvey na swoim własnym serwerze lub na swoim komputerze w celu osobistych testów. Jest idealny dla osób praktycznych, posiadających wiedzę techniczną. Zobaczysz, że LimeSurvey CE jest podzielony na wydania stabilne i wydania rozwojowe. Jeśli szukasz solidnego oprogramowania, wybierz wersję stabilną. Jeśli chcesz przetestować nowe funkcje LimeSurvey i pomóc nam je ulepszyć, skorzystaj z wersji rozwojowej.
Aby uzyskać dostęp do najnowszych osiągnięć oprogramowania, śledź nas na GitHub.
  • Szablony: Możesz znaleźć tutaj przykładowe ankiety, zestawy etykiet i szablony pytań w różnych językach. Wszystkie szablony są tworzone przez społeczność. Możesz także wnieść swój wkład, przesyłając swoją pracę i udostępniając ją publicznie innym.
  • Rozszerzenia: LimeSurvey obsługuje wtyczki i rozszerzenia. Klikając link „Przejdź do rozszerzeń”, uzyskasz dostęp do katalogu zawierającego wszystkie rozszerzenia LimeSurvey innych firm (może być tam również wymieniony Twój własny wkład).


  Tylko LimeSurvey CE obsługuje wtyczki innych firm! Jeśli chcesz skorzystać z rozszerzenia w LimeSurvey Pro, napisz Support.


Chmura LimeSurvey

Zapoznaj się z poniższym przewodnikiem krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak utworzyć konto LimeSurvey Cloud i uruchomić swoje pierwsze ankieta.

Możesz także obejrzeć następujący film instruktażowy dotyczący zakładania konta profesjonalnego w LimeSurvey.

Czego potrzebuję?

Jest mnóstwo informacji do zrozumienia. Jesteśmy tego całkowicie świadomi i możesz czuć się nieco przytłoczony.

Sugerujemy wykonanie „analizy kosztów i korzyści”. Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę:
  • Kapitał: Pomyśl na przykład o kosztach utrzymania serwera. Mimo że w Internecie można znaleźć wielu tanich dostawców usług hostingowych, pamiętaj, że musisz zadbać nie tylko o instalację LimeSurvey, ale także o konfigurację serwera. Jeśli chcesz tworzyć bardziej złożone ankiety i/lub instalować/tworzyć dodatkowe wtyczki, potrzebni będą pracownicy ze znajomością PHP, HTML, CSS - co oznacza wyższe koszty dla Ciebie i Twojej firmy.
  • 'Zasoby ludzkie' : W przypadku tworzenia skomplikowanych ankiet mogą być potrzebni pracownicy posiadający umiejętności związane z IT. Dlatego lepiej (czasami) zlecić tego typu usługi podmiotom zewnętrznym. Możesz skorzystać z naszych usług LimeSurvey Cloud lub pomocy naszych oficjalnych partnerów.
  • Czas: Czas jest zasobem ograniczonym. Różne ograniczenia czasowe (np. terminy, duża liczba żądań badań jakościowych od klientów itp.) przekształcają czas w ważną niezależną zmienną, która zdecydowanie powinna mieć wpływ na ostateczną decyzję.

Zanim wybierzesz pomiędzy LimeSurvey Cloud a LimeSurvey CE, pomyśl o wszystkich możliwych potrzebach i dostępnych zasobach.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz korzystać z LimeSurvey bez pobierania i konfiguracji, powinieneś wybrać LimeSurvey Cloud. Możesz go swobodnie testować tak długo, jak chcesz, a następnie wykupić jeden z planów abonamentowych. Jeśli jednak masz działającą infrastrukturę serwerową i chcesz zintegrować z nią LimeSurvey, spójrz na LimeSurvey CE. Oferujemy również świetne plany LimeSurvey CE, które ulepszą Twoją instalację za pomocą aktualizacji jednym kliknięciem i większej liczby niestandardowych motywów.

Template:Uwaga

Co jeśli nadal mam pytania?

Mamy niezwykle pomocną społeczność. Zachęcamy do zamieszczania pytań i/lub przemyśleń na naszym forach LimeSurvey lub na LimeSurvey Discord: