Actions

Ustawienia ankiety

From LimeSurvey Manual

This page is a translated version of the page Survey settings and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎Tiếng Việt • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎română • ‎slovenščina • ‎български • ‎русский • ‎中文(简体)‎ • ‎日本語

Wprowadzenie

Menu ustawień ankiety umożliwia użytkownikom edycję różnych ustawień związanych z ankietą. Domyślnie dostępne są następujące ustawienia ankiety:


Settings Menu screen.pngNa powyższym zrzucie ekranu podkreślone są dwa przyciski. Użytkownicy mogą za ich pomocą zmienić układ wymiarów menu ustawień ankiety. Jeśli chcesz zmienić układ głównego menu ustawień ankiety, przeciągnij prawą część menu w lewo lub w prawo, klikając „trzy kropki”. Jeśli klikniesz „lewy grot strzałki”, menu zwinie się i zostanie zminimalizowane, aż pozostanie jedynie menu boczne z ikonami. Aby wrócić do domyślnego widoku menu ustawień ankiety, kliknij „grot strzałki w prawo” znajdujący się nad menu ustawień ankiety. Najedź myszką na każdą opcję, aby zobaczyć, co robi każda ikona.

Help.png Uwaga: Menu można zmieniać/edytować na stronach Konfiguracja menu i Konfiguracja wpisów menu. Dostęp do nich można uzyskać z okna konfiguracji LimeSurvey. Zalecamy edytowanie menu wyłącznie zaawansowanym użytkownikom.


Template:Uwaga

Przegląd

Strona przeglądu zawiera przegląd ankiety. Podzielony jest na dwie części:

  • Pasek narzędzi Przegląd: Funkcje znajdujące się na pasku narzędzi umożliwiają rozpoczęcie/zatrzymanie ankiety, sprawdzenie jej logiki, zapisanie i eksport, dodanie uczestników ankiety oraz ręczne wprowadzenie dane uczestników ankiety (w przypadku, gdy prowadzisz ankietę offline);
  • Podsumowanie ankiety: Krótkie podsumowanie Twojej ankiety.


Pełny opis znajdziesz na stronie wiki Panel przeglądu.

Ustawienia ogólne

Ogólne ustawienia ankiety pozwalają użytkownikowi na edycję podstawowych informacji o ankiecie, takich jak właściciel ankiety, adres e-mail administratora oraz szablon używany w ankiecie.

Aby uzyskać więcej informacji, kontynuuj czytanie strony poniższa wiki.

Elementy tekstowe

W panelu „Elementy tekstu ankiety” możesz edytować tytuł ankiety i jej opis, wiadomość powitalną i końcową, końcowy adres URL oraz format znaku dziesiętnego i daty.

Więcej szczegółów znajdziesz w sekcji Elementy tekstu ankiety.


Ustawienia polityki danych

Zestaw opcji wyświetlanych w ramach tej opcji jest powiązany z ustawieniami tekstu zabezpieczającego/polityki. Są to ustawienia, z którymi uczestnicy ankiety muszą się zapoznać przed wypełnieniem ankiety.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do naszej sekcji wiki na temat ustawienia polityki danych.

Opcje motywu

Ten panel jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcieliby ulepszyć swoje szablony, korzystając z funkcji dziedziczenia i motywów Bootwatch.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do naszej sekcji wiki na temat opcje motywu.


Prezentacja

W tym panelu możesz edytować ustawienia związane z prezentacją i nawigacją. Zmiany te wpływają na sposób prezentowania ankiety uczestnikom ankiety. Możesz wybrać wyświetlanie liczby pytań na początku ankiety, paska postępu lub aktualnych statystyk ankiety po jej zakończeniu i tak dalej.

Pełny opis można znaleźć pod następującym adresem link.

Ustawienia uczestnika

W tym menu możesz edytować różne ustawienia tabeli uczestników ankiety. Możesz na przykład zdecydować o anonimizacji wszystkich odpowiedzi uzyskanych w ankiecie lub zezwolić na publiczną rejestrację w ankiecie.

Pełny opis opcji można znaleźć w naszej sekcji wiki na temat obsługa uczestników ankiety.

Powiadomienia i dane

Jeśli chcesz zapisać szczegóły dotyczące odpowiedzi w tabelach odpowiedzi, przejdź do tego panelu. Możesz zapisać adres URL strony odsyłającej, adres IP, czasy itp., które pomogą Ci w tworzeniu bardziej dogłębnych analiz. Ponadto LimeSurvey umożliwia wykorzystanie identyfikatora śledzenia z Google Analytics.

Aby uzyskać więcej wyjaśnień, przeczytaj o powiadomienia i ustawienia zarządzania danymi.


Publikacja i dostęp

To ustawienie pozwala administratorowi ankiety wybrać sposób, w jaki uczestnicy ankiety będą mogli uzyskać dostęp do ankiety (np. kody CAPTCHA mogą zostać użyte w celu zwiększenia bezpieczeństwa ankiety). Co więcej, możesz także ustawić tutaj datę/godzinę rozpoczęcia/wygaśnięcia.

Więcej szczegółów na temat każdej opcji można znaleźć w naszym podręczniku na temat Publikacja i dostęp.