Actions

QS

QS: Wyklucz filtr tablicy

From LimeSurvey Manual

This page is a translated version of the page QS:Array filter exclude and the translation is 100% complete.


Filtr wykluczenia tablicy (array_filter_exclude)

Opis

Ustawienie „Wykluczenie filtra tablicy” umożliwia użycie dowolnego pytania wielokrotnego wyboru do wybrania lub ustawienia, które odpowiedzi „NIE” będą wyświetlane na kolejnej liście, w tablicy lub w pytaniu wielokrotnego wyboru.

Kolejne pytania można filtrować według dowolnego typu pytania tablicowego, w tym:
  • Wielokrotny wybór
  • Wielokrotny wybór z komentarzami
  • Wiele krótkich tekstów
  • Wielokrotne numeryczne
  • Tablica (5 punktów, 10 punktów, Tak/Nie/Nieznane, Zwiększ/Tak samo/Zmniejsz, Według kolumny)
  • Tablica (podwójna skala, tekst, liczby)
  • Ranking

Co więcej, każdy z tych typów pytań można filtrować.

Jedynym wyjątkiem jest opcja „Tablica według kolumny”, która może filtrować inne pytania, ale nie można jej filtrować.

Jak to skonfigurować

Wprowadź kod pytania z wieloma opcjami w polu „Filtr wykluczania tablicy” w aktualnie edytowanym pytaniu. Odpowiednie pytanie zostanie wykorzystane jako źródło informacji dla bieżącego pytania, niewybrane odpowiedzi z poprzedniego pytania zostaną pobrane i użyte jako opcje odpowiedzi dla bieżącego pytania. Na przykład, jeśli kod pytania źródłowego z wieloma opcjami to „Q1”, wpisz „Q1” w polu „Filtr wykluczania tablicy”, aby rozpocząć proces filtrowania odpowiedzi. W Twoim pytaniu będą widoczne tylko opcje odpowiedzi zaznaczone „NIE” w pytaniu Q1.

Jeśli chcesz, aby za pomocą tej opcji filtrowanych było więcej pytań, wpisz kody pytań w polu oddzielonym średnikami (;).
  Kody podpytania użyte w pierwszym pytaniu muszą pokrywać się z kodami podpytania z drugiego. W przeciwnym razie funkcja filtra wykluczania tablicy nie będzie filtrować odpowiedzi na pierwsze pytanie. Sprawdź poniższy przykład, aby lepiej zrozumieć działanie całego systemu.


Kaskadowe

Wybrane opcje mogą być wyświetlane kaskadowo. Oznacza to, że możesz wybrać pytanie, które filtruje inne pytanie, które filtruje inne pytanie i tak dalej.

Przykład

Przeanalizujmy wspólnie poniższy przykład:Na powyższym zrzucie ekranu mamy dwa pytania. Pierwszy z nich to pytanie typu „wielokrotnego wyboru”, natomiast drugi to pytanie typu „wielokrotnego wyboru z komentarzami”. Odpowiedzi udzielone w pierwszym pytaniu zostaną wykluczone z drugiego. Na przykład, jeśli wybierzesz opcję ComfortUpdate (która ma kod podpytania „SQ1”) i opcję wtyczki („SQ4”), korespondenci podpytania „SQ1” i „SQ4” z drugiego pytania zostaną wykluczeni. Na naszym zrzucie ekranu możemy zauważyć, że w pierwszym pytaniu są tylko niezaznaczone opcje, a w drugim wyświetlane.

Ten przykład można pobrać pod następującym linkiem: Limesurvey_group_array_filter_exclude.zip. Zaimportuj tę grupę pytań do swojej instalacji LimeSurvey.


Kategoria:Ustawienia pytaniaKategoria:Opcje logiki pytania