Actions

Przenoszenie instalacji

From LimeSurvey Manual

Revision as of 07:51, 12 September 2023 by Maren.fritz (talk | contribs) (Created page with "'''Ta wartość jest używana przez instalatora do określenia sposobu zastosowania zmian w tabelach podczas aktualizacji.'''")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Możesz otrzymać zadanie przeniesienia instalacji LimeSurvey na nowy serwer. Proces powinien być prosty, ale może się skomplikować z powodu innych czynników. Poniżej znajdziesz informacje o tym, jak wykonać przelew i na co zwrócić uwagę, a także informacje o tym, jak odzyskać siły po napotkaniu problemów.

Ogólnie rzecz biorąc, jedyne zmiany w stosunku do nowej i czystej instalacji są następujące:

 1. „config.php” jest zwykle zmieniany w celu przechowywania podstawowych parametrów instalacji, a także wszelkich wprowadzonych ustawień niestandardowych;
 2. ' upload/*' może zawierać niestandardowe szablony lub przesłane pliki;
 3. Tabele bazy danych SQL powinny zawierać dane dodane do tabel utworzonych w czasie instalacji. Należy również pamiętać, że mogły zostać utworzone nowe tabele w celu zapisania kopii tokenów i danych wyników z poprzednio lub obecnie aktywnych ankiet. Te nowe tabele noszą zwykle nazwy „lime_survey_nnn...”, „lime_tokens_nnn…”, „lime_oldsurvey_nnn…” i „lime_oldtokens_nnn…” .

W przeciwnym razie, jeśli nie wszedłeś i nie wprowadziłeś niestandardowych poprawek do kodu, zmiany powinny ograniczać się do tych obszarów.

Cel przeniesienia instalacji do nowego systemu jest podobny do modernizacji. Największą różnicą jest to, że po prostu próbujemy odtworzyć istniejącą instalację na nowym komputerze. Jeśli chcesz także aktualizacja do nowszej wersji, raczej zrób to po przeniesieniu instalacji i sprawdzeniu, czy działa.

Przenoszenie dowolnej wersji

 • Przygotuj i zapisz starą wersję
  • Wykonaj kopię zapasową plików katalogu instalacyjnego i bazy danych opartej na SQL
   • Na poziomie wiersza poleceń utwórz plik „.zip” lub podobne archiwum całego drzewa katalogów instalacyjnych
   • Użyj phpMyAdmin lub podobnego, aby wyeksportować wszystkie tabele; lub użyj przycisku „Kopia zapasowa całej bazy danych LimeSurvey” znajdującego się w oknie dialogowym „Konfiguracja” w zakładce Zaawansowane
  • Skopiuj osobno plik „config.php” aby ułatwić proces edycji
 • Przenieś zapisaną wersję na nową maszynę
  • Rozpakuj pliki instalacyjne
   • Utwórz nowy katalog instalacyjny (ta sama nazwa jest wygodna)
   • Rozpakuj /rozpakuj pliki instalacyjne do tego samego folderu
  • Skonfiguruj bazę danych SQL
   • Utwórz nową bazę danych za pomocą phpMyAdmin lub interfejsu wiersza poleceń
   • Załaduj zapisaną bazę danych opartą na SQL do utwórz ponownie tabele i zawartość
 • Edytuj plik „config.php”, aby odzwierciedlić zmiany w stosunku do starej wersji i sprawdź instalację
  • Pamiętaj, aby sprawdzić również nazwę bazy danych, nazwę użytkownika i hasło jako nazwę serwera instalacyjnego, ścieżkę URL i ścieżkę katalogu fizycznego do instalacji
  • Odwiedź stronę administratora ankiety lub stronę aktywnej ankiety i sprawdź, czy wszystko działa
 • Możesz już zaczynać :)
Jeśli nie zmieniasz lokalizacji instalacji LimeSurvey i chcesz ją jedynie zaktualizować, wykonaj ten sam proces opisany w sekcji dotyczącej Aktualizacja LimeSurvey do nowszej wersji .


Rzeczy, które mogą pójść źle

Choć wydaje się to proste, czasami wydaje się, że coś idzie nie tak. Weź głęboki oddech. Sprawdź, czy dokładnie wykonałeś wszystkie kroki. W przeciwnym razie przeczytaj poniżej, aby zobaczyć, gdzie inni utknęli po drodze.

Różna instalacja PHP na każdym komputerze

Różna baza danych SQL pomiędzy maszynami

Inna wersja LimeSurvey (archiwa plików instalacyjnych i kopii zapasowych DB nie są zgodne)

Istnieje możliwość, że nie posiadasz prawidłowego kodu kopii zapasowej instalacji, pasującego do bazy danych SQL w kopii zapasowej. Te oddzielne kopie zapasowe mogą łatwo zostać pomieszane, niezsynchronizowane lub rozdzielone w inny sposób. Jest kilka rzeczy, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się, jaką wersję może mieć każda kopia zapasowa. W przypadku korzystania z opcji kopii zapasowej SQL „LimeSurvey” domyślna nazwa tworzonego pliku zawiera datę utworzenia kopii zapasowej. Ponadto, jeśli przeszukasz plik kopii zapasowej bazy danych SQL, znajdziesz sekcję podobną do poniższego przykładu, w której przechowywana jest wersja bazy danych:

#---------------------------------------------- -----------------------------------
# Dane tabeli dla lime_settings_global
#------------- -------------------------------------------------- --------
WSTAW WARTOŚCI lime_settings_global("DBVersion","126");
....

Ta wartość jest używana przez instalatora do określenia sposobu zastosowania zmian w tabelach podczas aktualizacji.