Actions

Testowanie ankiety

From LimeSurvey Manual

Revision as of 07:44, 12 September 2023 by Maren.fritz (talk | contribs) (Created page with "{{Alert|title=Uwaga|text=Jeśli ankieta jest aktywna i otworzysz zbyt wiele zakładek, klikając „Wykonaj ankietę”, kontynuacja ankiety może nie być możliwa (pojawi si...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Możesz przetestować ankietę w dowolnym momencie jej tworzenia, klikając przycisk „Podgląd ankiety” znajdujący się na pasku narzędzi ankiety:Dzięki temu możesz sprawdzić wygląd i działanie ankiety przed jej aktywacją. Podczas testowania/podglądu ankiety odpowiedzi „nie” zostaną zapisane w tabeli odpowiedzi.

Wskazówka: Użyj tej funkcjonalności, aby przetestować ankiety, które wykorzystują warunki i/lub wyrażenia, aby sprawdzić, czy wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami! Jeśli coś jest nie tak, powinieneś użyć opcji plik logiczny, aby szybko dowiedzieć się, gdzie jest błąd.


Dokładne przetestowanie ankiety pozwala uniknąć wielu problemów w późniejszym czasie!
  Uwaga : Jeśli ankieta jest aktywna i otworzysz zbyt wiele zakładek, klikając „Wykonaj ankietę”, kontynuacja ankiety może nie być możliwa (pojawi się błąd sugerujący skorzystanie z indeks umożliwiający poruszanie się po ankiecie). Kiedy tak się stanie, zamknij wszystkie karty i otwórz tylko 2 lub 3 karty, aby przetestować aktywną wersję ankiety.