Actions

Dodatne nastavitve

From LimeSurvey Manual

Revision as of 08:13, 11 August 2013 by Dusan (talk | contribs)

Opomba

Te dodatne nastavitve je možno najti le v datoteki /application/config/config-defaults.php pri običajni namestitvi - nekatere se uporabijo le za prvo namestitev in se prepišejo z globalnimi nastavitvami. Če želite spremeniti te nastavitve, jih prosimo ne spreminjajte v config-defaults.php datoteki, pač pa kopirajte izbrane vrstice nastavitev v /application/config/config.php in jih spremenite v tej datoteki. Vse nastavitve v config.php prepišejo privzete vrednosti iz config-defaults.php in začenši z različico 1.87 nekatere od teh nastavitev se prepišejo z globalnimi nastavitvami. Na ta način je bolj enostavno nadgraditi vašo kasnejšo namestitev.

Splošne nastavitve

  • sitename: določi ime vaši anketi. To ime se bo pojavilo pri pogledu na seznam anket in v glavi strani za skrbnike. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • siteadminemail: privzeti elektronski naslov skrbnika anketnega sistema, ki se uporablja za sistemska obvestila ter za kontaktni naslov. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • siteadminbounce: elektronski naslov za nedostavljena sporočila. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • siteadminname: resnično ime skrbnika anketnega sistema. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)

Varnost

  • surveyPreview_require_Auth: privzeto nastavljeno na resnično (true). Če nastavite to možnost na neresnično (false), boste omogočili vsakemu uporabniku preizkušanje vaše ankete z uporabo spletnega naslova ankete (URL)- brez predhodne prijave na skrbniško stran in brez predhodne aktivacije ankete. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • usercontrolSameGroupPolicy : privzeto nastavljeno na resnično (true). Privzeto bodo lahko edino uporabniki, ki niso določeni kot administratorji v LimeSurvay-evem sistemu za upravljanje, videli ostale uporabnike. Pri tem mora ta uporabnik spadati v vsaj eno skupino uporabnikov, v kateri je iskani uporabnik. To je nastavljeno z naslednjo nastavitvijo:
  • filterxsshtml: nastavitev omogoča filtriranje sumljivih html oznak v anketi, skupini, vprašanjih in besedilih odgovorov v skrbniškem vmesniku. To nastavitev pustite na neresnično (false) le v primeru, če popolnoma zaupate uporabnikom, ki ste jim dodelili skrbniške pravice in če želite dovoliti tem uporabnikom, da bodo lahko uporabljali Javascript, Flash Movies, itd. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • demoModeOnly: če je ta možnost nastavljena na resnično (true), bo LimeSurvey deloval v demonstracijskem načinu. Demonstracijski način povzroči naslednje spremembe:
    • Onemogoči spreminjanje podrobnosti in gesel skrbnikov
    • Onemogoči nalaganje datotek v urejevalnik predlog
    • Onemogoči pošiljanje povabil in opomnikov v obliki elektronskih sporočil
    • Onemogoči odlaganje podatkovnih zbirk
    • Onemogoči zmožnost shranjevanja naslednjih globalnih nastavitev: Ime strani, privzeti jezik, privzet način HTML urejevalnika, XSS filter

Viri

  • sessionlifetime: določi čas v sekundah za trajanje seje ankete. Privzeto: $sessionlifetime    =  3600; (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • memorylimit: določi velikost spomina, do katerega lahko LimeSurvay dostopa. Priporoča se najmanj '32'(M=MB). Če sistem sporoča napake o prekinitvah (time out errors) ali se pojavljajo težave pri ustvarjanju statističnih podatkov ali pri izvažanju datotek, potem je potrebno dvigniti to mejo na '128' ali '256'.

Ne pozabite, da so lahko takšne lokalne nastavitve s pomočjo aplikacije vedno ovržene z globalnimi nastavitvami strežnika. Za povečanje velikosti meje spomina na 128M je smiselno poskusiti dodati še:

  • memory_limit = 128M v glavno datoteko php.ini na vašem strežniku (priporočljivo, če imate dostop)
  • memory_limit = 128M v datoteko php.ini file v korenski mapi LimeSurvay-a (LimeSurvey root)
  • php_value memory_limit 128M v datoteko .htaccess v korenski mapi LimeSurvay-a (LimeSurvey root)

Izgled

  • $lwcdropdowns: lahko je nastavljeno na "L" ali "R". Nastavitev na "R" bo povzročila v vprašanju tipa 'Seznam s komentarjem', da se bo seznam možnih odgovorov prikazal v obliki radijskih gumbov, medtem ko bo nastavitev na "L" povzročila v tem tipu vprašanja prikaz v obliki spustnega seznama. (Neaktualno v verziji 2.0)
  • $dropdownthreshold: če izberete "R" za $dropdowns, vam ta nastavitev omogoča izbrati največje število možnosti, ki se bodo prikazala kot radijski gumbi, preden se bo spremenila v spustni seznam. V kolikor imate vprašanje, ki vsebuje večje število možnih odgovorov, bi bil prikaz v obliki radijskih gumbov nepregleden. Nastavitev na največje število npr. 25 (kar je tudi privzeta nastavitev) bi pomenila, da je večji seznam anketirancem enostavnejši za uporabo.
  • $repeatheadings: pri vprašanju v obliki lestvice imamo pogosto veliko odgovorov, ki jih je nemogoče prikazati na enem zaslonu. S to nastavitvijo določite, koliko odgovorov se prikaže preden se ponovi glava z informacijami o vprašanju. Smiselna nastavitev je okoli števila 15. Če ne želite, da se glava ponavlja, nastavite to nastavitev na 0 (kar je privzeta nastavitev).
  • $minrepeatheadings: zahtevano najmanjše število odgovorov pri vprašanju v obliki lestvice, ko se glava lestvice začne ponavljati.
  • $addTitleToLinks: če je ta možnost nastavljena na resnično (true), potem bo LimeSurvey dodal html značko 'title' vsem povezavam uporabljenim v menijih. To pomaga zaslonskim bralnikom pri analiziranju menijev. To možnost nastavite na resnično le v primeru, če uporabljate zaslonski bralnik, ker se prekrijejo z namigi o orodjih.
  • $defaulttemplate: ta nastavitev določi privzeto temo, ki se uporablja za 'javni seznam' anket. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • $defaulthtmleditormode: nastavi privzet način za vključen HTML urejevalnik. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev). Veljavne nastavitve so: inline (privzeto), popup and none:
    • inline: v obrazec se vgradi HTML urejevalnik. Ta način je sicer počasnejši vendar primernejši in uporabniku bolj prijazen
    • popup: doda ikono, ki odpre novo okno s HTML urejevalnikom. Ta način je hitrejši, vendar se v obrazcu prikaže html oblika zapisa
    • none: brez HTML urejevalnika

Jezik in čas

  • $defaultlang: ta možnost naj bo nastavljena na privzet jezik, ki se bo uporabljal tako v skrbniških ukaznih datotekah (admin scripts) kot tudi za javne ankete. To nastavitev za javne ankete lahko spremenite tudi na principu kopiranja iz ankete na anketo s pomočjo skrbniških ukaznih datotek. (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • $timeadjust: če se nahaja vaš spletni strežnik za anketiranje v drugačnem časovnem območju, kot je območje, kjer se bo anketiranje izvajalo, nastavite pri tej možnosti časovno razliko. Na primer jaz živim v Sloveniji vendar uporabljam spletni strežnik iz ZDA. Spletni strežnik je v časovnem pasu, ki zaostaja za 8 ur za mojim časovnim pasom. Tako to možnost nastavim na "8". Z drugimi besedami ta nastavitev povzroči dodajanje 8 ur času, ki ga sistem pridobi na strežniku. Ta nastavitev je pomembna za časovne žige pri anketiranjih.(začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • $modrewrite: (Pomni: ta nastavitev je zastarela za različice >=2.0) če je nastavljena na 1, se zažene uporabna URL pretvorba (Primer: http://survey.example.com/123456/lang-fr/tk-sdlfkjozeiru namesto http://survey.example.com/index.php?sid=123456⟨=fr&token;=sdlfkjozeiru). Pred prvo uporabo te nastavitve je potrebno preimenovati "htaccess.txt" datoteko v ".htaccess". Potrebno je zagnati Apache spletni strežnik s pravilno nameščenim mod_rewrite modulom.

Odzivanje anket

  • $allowmandbackwards: če je ta možnost nastavljena na 1, se bodo anketiranci lahko premikali na prejšnje vprašanje tudi če niso odgovorili na predpisano vprašanje. Če pa je nastavljeno na 0, pa bodo morali anketiranci najprej odgovoriti na predpisano vprašanje tudi če se bodo želeli le premakniti na prejšnje vprašanje.
  • $deletenonvalues: uporabite to nastavitev previdno. Privzeto (vrednost 1) bodo vsa nepomembna vprašanja v podatkovni zbirki izničena. S tem je zagotovljeno, da so podatki v celotni podatkovni zbirki povsem usklajeni. Obstajajo pa redki primeri, kadar bi morda želeli obdržati nepomembne vrednosti (v tem primeru mora biti ta možnost nastavljena na 0). Recimo da sprašujete anketirance po spolu in anketiranec pomotoma odgovori 'ženski' ter nato odgovarja na nekaj tipičnih vprašanj postavljenih za anketiranke (vprašanja, ki so pogojno postavljena samo anketirankam in so tako smiselna samo za ženske). Nato se anketiranec zave svoje napake in se vrne na prejšnja vprašanja ter popravi odgovor pri vprašanju o spolu na 'moški'. Ko v tem primeru nadaljuje z reševanjem ankete, postanejo odgovori na vprašanja za anketiranke nepomembni. Če je možnost $deletenonvalues nastavljena na 1, bodo te nepomembne vrednosti v podatkovni zbirki izničene.  Če pa je nastavljeno $deletenonvalues==0, njegovi zmotni odgovori ne bodo izbrisani in bodo prisotni v podatkovni bazi pri analizi rezultatov.
  • $shownoanswer: če je ta možnost nastavljena na 1, se bo pri vprašanjih izbirnega tipa radijski gumbi, ki vsebujejo odgovore z možnostjo urejanja (vprašanja tipa seznam, tabala) ki niso predpisana, prikazala dodatna vrednost "N/A". Tako se bodo lahko anketiranci odločili, da na to vprašanje ne bodo odgovorili. V kolikor tega ne želite omogočiti, postavite to vrednost na 0 da jo izklopite (začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev)
  • $printanswershonorsconditions: ta možnost določa ali bo aplikacija za tiskanje odgovorov prikazala vnose za vprašanja, ki so bila skrita s pomočjo pogojevanja. (Privzeto: 1 = skrije odgovore vprašanj, ki so skrita s pomočjo pogojev)
  • $hide_groupdescr_allinone: ta nastavitev je pomembna za vse ankete, ki uporabljajo pogoje uvedenimi z LimeSurvey-em 1.85RC3. Kadar je ta možnost nastavljena na resnično (true), potem je ime skupine in opis skrit, če so tudi vsa vprašanja v skupini skrita (privzeto: true (skrij ime skupine in opis, kadar so vsa vprašanja v skupini skrita s pogoji))
  • $showpopups:  prikaže pojavno okno s sporočilom, če na predpisano ali pogojno vprašanje ni bilo danega pravilnega odgovora. 1=prikaže pojavno okno s sporočilom (privzeto), 0=Prikaže sporočilo na isti strani, -1=Ne prikaže nobenega sporočila (v tem primeru bodo anketiranci še vedno videli posebne namige pri vprašanjih, na katera je potrebno odgovoriti).

Razvoj

  • $debug: s to možnostjo nastavite prikaz sporočil o PHP napakah na E_ALL. To pomeni, da bo prikazano vsako manjše sporočilo, opozorilo ali napaka. Ta možnost naj bo nastavljena na 1 le, če želite testirati aplikacijo in odkriti morebitne napake. Če ste razvijalec, jo nastavite na 2. Ne nastavljajte je na 1 ali 2 v načinu uporabe, ker lahko povzroči napake v povezovanjih. (Privzeto: 0)

Nastavitve elektronske pošte

Pomni: začenši z 1.87 se ta nastavitev prepiše v oknu Globalnih nastavitev.

  • $emailmethod:  ta vrednost določa, kako bodo e-sporočila poslana. Na voljo so naslednje možnosti:
    • mail: uporabi notranji PHP program za pošiljanje e-pošte
    • sendmail: uporabi "sendmail" sistem za pošiljanje e-pošte
    • smtp: uporablja SMTP prenos. To možnost uporabite, kadar je LimeSurvey nameščen na strežniku, ki ni hkrati vaš strežnik za e-pošto.
  • $emailsmtphost: če ste nastavili na 'smtp' pri $emailmethod, potem je potrebno tukaj nastaviti SMTP strežnik. Če uporabljate Googlovo e-pošto, potem boste morda dodali številko vrat: $emailsmtphost = 'smtp.gmail.com:465';
  • $emailsmtpuser: če vaš SMTP strežnik potrebuje preverjanje pristnosti, potem to vrednost nastavite na vaše uporabniško ime, sicer pustite to možnost prazno.
  • $emailsmtppassword: če vaš SMTP strežnik potrebuje preverjanje pristnosti, potem to vrednost nastavite na vaše geslo, sicer pustite to možnost prazno.
  • $emailsmtpssl: nastavite to možnost na 'ssl' ali 'tls', da boste uporabili SSL/TLS način za SMTP povezavo
  • $maxemails: ta nastavitev določa, koliko povabil ali opomnikov v obliki e-sporočil lahko pošlje LimeSurvey v enem sklopu. Različni spletni strežniki imajo različne zmožnosti pošiljanja e-sporočil in v kolikor vaše ukazne datoteke (skripte) potrebujejo preveč časa za posredovanje kopice e-sporočil, lahko sistem javi časovno prekinitev in povzroča napake. Večina spletnih strežnikov lahko pošlje 100 e-sporočil naenkrat v 30 sekundah, kolikor znaša privzeti čas za za izvajanje PHP ukaznih datotek (skript). V kolikor dobivate sporočila o časovnih prekinitvah pri pošiljanju večje količine e-sporočil, zmanjšajte številko pri tej nastavitvi. S klikom na gumb za 'pošiljanje e-povabil' v orodni vrstici za delo z žetoni (pri tem niso v mislih gumbki na desni strani vsakega žetona) sistem pošlje največjo količino povabil v obliki e-sporočil in prikaže seznam uporabljenih naslovov. V kolikor povabila niso bila poslana vsem uporabnikom z žetoni, bo sistem javil sporočilo, iz katerega bo razvidna informacija, da so še vedno povabila na čakanju in prikazal povezavo, preko katere je možno poslati še preostala povabila. Preostala povabila ni nujno takoj poslati - uporabnik anketnega sistema se lahko odjavi in kasneje pošlje naslednjo skupino povabil.

Statistika in brskanje po odgovorih

  • usejpgraph: (< 1.8) s pomočjo JPGraph-knjižnice lahko v LimeSurvey-evem delu za statistiko vaše rezultate ankete prikažete v obliki stolpcev ali tortni obliki. Če imate na strežniku pravilno nastavljeno knjižnico (class) za jpgraf-e, lahko vklopite ali izklopite to funkcionalnost (1=vklop, 0=izklop). Prosimo preverite - vsaka PHP različica potrebuje drugo različico JPGraph-a! Ta funkcionalnost je še vedno v razvoju, zato lahko pričakujete tudi kakšen nenavaden rezultat.
  • jpgraphdir: (< 1.8) dejansko fizično mesto zagonske datoteke (skripte) jpgraph knjižnice. Ta nastavitev je zahtevana le v primeru, če je možnost $usejpgraph nastavljena na 1.
  • jpgraphfont: (< 1.8) oblika pisave, ki se uporablja v povezavi z grafi. Varna nastavitev bi bila "FF_FONT1"
  • embedded: če želite vgraditi LimeSurvey na drugo stran, potem lahko izklopite pošiljanje HTML naslovov z uporabo te nastavitve in prestavite način na običajno delovanje.
  • filterout_incomplete_answers: določa privzeto odzivanje filtriranja nepopolnih odgovorov pri brskanju ali analiziranju odgovorov. Obiščite razpravo o nepopolnih odzivih na povezavi: brskanje razultatov ankete. Ker lahko ti zapisi pokvarijo statistiko, lahko s to možnostjo ta filter vklopite ali izklopite v parih GUI oblikah. Ta vrednost v datoteki config.php je le privzeto stanje za filtriranje nepopolnih odgovorov. Na voljo so naslednje možnosti:
    • show: prikaže popolne in nepopolne odgovore
    • filter: prikaže le popolne odgovore
    • incomplete: prikaže le nepopolne odgovore
  • strip_query_from_referer_url: ta nastavitev določa ali referenčni URL shrani vrednosti ali ne. Privzeta vrednost je "false" (v tem primeru referenčni URL shrani vse vrednosti). Druga možnost je nastavitev te vrednosti na "true", ki odstrani vrednosti poleg referenčnega URL-ja.
  • showaggregateddata: (>=1.8) če je možnost vklopljena, potem so pri statistiki na voljo dodatne vrednosti kot sta aritmetična sredina in standardna deviacija. Še več podatki so v obliki skupnih seštevkov, da je možen hitrejši pregled oz. dodani so rezultati vrednosti 1+2 in 4+5, da je na voljo splošno razvrščanjev smislu "dobro" (1/2), "povprečno" (3) in "slabo" (4/5). To vpliva le na vprašanja tipa "A" (5 točkovne lestvice) in "5" (5 točkovne možnosti).
  • PDF Export Settings: (>1.85) ta funkcija vklopi PDF izvoz za tiskanje ankete in tiskanje odgovorov. Ta izvoz je v celoti v preizkušanju. Ti izvozi so zaenkrat večinoma slabi. V tem trenutku ni možna nobena podpora - v kolikor želite pomoč pri popravkih teh izvozov se obrnite na nas.
    • usepdfexport: nastavite na 0 da jo izklopite; 1 da jo vklopite
    • pdfdefaultfont: privzeta oblika pisave za pdf izvoz
    • pdffontsize: velikost pisave za normalno besedilo; naslov ankete je +4; naslov skupine je +2
    • notsupportlanguages = array('zh-Hant-TW','zh-Hant-HK','zh-Hans','ja','th');
    • pdforientation: nastavite na L za ležečo ali P za pokončno obliko
  • $showsgqacode: (>1.91) ta nastavitev se uporablja za funcijo tiskanja ankete {IMG(attId="78",height="16",width="16")} in je privzeto nastavljena na false. Če nastavite showsgqacode = true; bodo prikazani vsi ID-ji za vsako vprašanje in odgovor, če so uporabljeni; ti ID-ji se ujemajo s stolpci glave pri tabeli Lime_survey_12345, ki vsebuje odgovore za določene ankete. Ti ID-ji se lahko uporabljajo za knjigo šifer za ročne poizvedbe v podatkovni zbirki.
  • {IMG(attId="79",height="200",width="400")}

LDAP nastavitve

To obsežno poglavje LDAP nastavitve smo prestavili na drugo stran.

Preverjanje pristnosti (avtentikacija)

Dodelitev pristnosti spletnemu strežniku

Sistemski skrbniki bi morda želeli svojim "anketnim skrbnikom" omogočiti preverjanje pristnosti z osrednjim sistemom (AD, openLdap, Radius, ...) raje kot z uporabo interne LimeSurvey-eve baze podatkov. Da to omogočimo na enostaven način, je potrebno nastaviti vaš strežniški program za uporabo tega zunanjega sistema za preverjanje pristnosti in potem nastaviti LimeSurvey da zaupa uporabniškim podatkom, ki jih je pridobil od spletnega strežnika. Da omogočite to funkcionalnost, je potrebno:

  • nastaviti auth_webserver na resnično (true) v datoteki config.php
  • omogočiti avtentikacijo na strani spletnega strežnika

Prosimo ne pozabite da:

  • LimeSurvey bo v tem primeru zaobšel svoj sistem za preverjanje pristnosti (z uporabo uporabniškega imena, ki ga bo pridobil iz izbranega spletnega strežnika za avtentikacijo, brez spraševanja po geslu)
  • na ta način lahko zamenjate zgolj sistem za preverjanje pristnosti uporabnikov/skrbnikov, ki delajo v odzadju LimeSurvey-a in ne tudi anketnega sistema za povabila (vmesnika za anketirance)

Prenos pooblastil ob preverjanju pristnosti brez samodejnega uvažanja uporabnikov

Ne pozabite, da v tem primeru po privzetih nastavitvah prenos pooblastil pri preverjanju pristnosti ne zaobide LimeSurvey-evega sistema za avtentikacijo: to pomeni, da čeprav ni potrebno upravljati gesel v LimeSurvey-ju, je še vedno potrebno določiti uporabnike v LimeSurvey-evi podatkovni zbirki in jim dodeliti ustrezne pravice, da lahko dostopajo do virov anketnega sistema.

Uporabniku je omogočen dostop do LimeSurvey-a če in samo če:

  • je bil odobren s strani spletnega strežnika za preverjanje pristnosti
  • je njegovo uporabniško ime določeno kot uporabnik v LimeSurvey-evi podatkovni zbirki uporabnikov (uporabniku so omogočene pravice, ki jih ima dodeljene uporabnik določen v LimeSurvey-evi podatkovni zbirki uporabnikov).

Prenos pooblastil ob preverjanju pristnosti s samodejnim uvažanjem uporabnikov

Kadar imamo opravka z večjo podatkovno zbirko uporabnikov, je lažje samodejno uvoziti uporabnike v LimeSurvey-evo podatkovno bazo.

  • auth_webserver_autocreate_user: če se nastavi na resnično (true), bo LimeSurvey poskušal samodejno uvoziti uporabnike, ki so potrjeni s strani izbranega spletnega strežnika za preverjanje pristnosti in se še ne nahajajo v njeni podatkovni zbirki uporabnikov
  • auth_webserver_autocreate_profile: seznam predpisanega privzetega opisa, ki se nanaša na uporabnike (vključuje namišljeno ime in priimek, e-pošto, pravice)

Če želite prilagoditi opis (ang. profile) uporabnikov, da se bo ujemal s prijavljenimi uporabniki, boste morali uporabiti enostavno funkcijo, ki se imenuje hook_get_autouserprofile. Iz osrednje podatkovne zbirke uporabniških računov (na primer iz LDAP-a) lahko s to funkcijo pridobite pravo ime in priimek ter e-poštni naslov za posameznega uporabnika. Lahko celo prilagodite njegove pravice na sistemu glede na njegovo skupino v zunanji podatkovni zbirki.

Hook_get_auth_webserver_profile funkcija vzame uporabniško ime kot edini podatek in lahko vrne:

  • napačno (False) ali prazen niz: v tem primeru uporabnik nima pravice dostopa do LimeSurvey-a
  • niz vsebuje vse skupne vnose uporabnikovega opisa, kot je opisano pri $WebserverAuth_autouserprofile
function hook_get_auth_webserver_profile($user_name)
{
     // Retrieve user's data from your database backend (for instance LDAP) here
     ... get $user_name_from_backend
     ... get $user_email_from_backend
     ... get $user_lang_from_backend
     ... from groups defined in your backend set $user_admin_status_frombackend_0_or_1
     return Array(
                     'full_name' => "$user_name_from_backend",
                     'email' => "$user_email_from_backend",
                     'lang' => '$user_lang_from_backend',
                     'htmleditormode' => 'inline',
                     'templatelist' => 'default,basic,MyOrgTemplate',
                     'create_survey' => 1,
                     'create_user' => 0,
                     'delete_user' => 0,
                     'superadmin' => $user_admin_status_frombackend_0_or_1,
                     'configurator' =>0,
                     'manage_template' => 0,
                     'manage_label' => 0);
}

     // If user should be denied access, return an empty array

     // return Array();

Primer uporabe obogaten z Atlassian's Crowd kot podporo je na voljo tukaj.

Prepisovanje uporabniških imen

V nekaterih primerih imajo uporabniki neko zunanje uporabniško ime, ki je drugačno kot je želeno uporabniško ime v LimeSurvey-u. V takšnih primerih boste morda želeli uporabiti možnost prepisa uporabniškega imena. V LimeSurvey-u se to naredi s pomočjo uporabe parametra auth_webserver_user_map. Za primer si predstavljate, da nimate ustvarjenega uporabniškega imena 'admin' v zunanji podatkovni bazi za preverjanje pristnosti. Da se lahko prijavite v LimeSurvey kot admin, boste morali prepisati zunanje uporabniško ime recimo 'mojeime' z uporabniškim imenom admin v LimeSurvey-u. Ustrezna nastavitev je:

$config['auth_webserver_user_map'] = Array ('mojeime' => 'admin');

Po uspešnemu preverjanju pristnosti na spletnem strežniku za avtentikacijo z imenom 'mojeime' boste neposredno pooblaščeni za uporabo LimeSurvey-a kot 'admin' uporabnik.

To je očitno varnostno zelo resna grožnja, zato jo uporabljajte s previdnostjo, in prosimo zaščitite vašo datoteko config.php pred pisanjem iz spletnih strežnikov.

Uporaba gesel za enkratno uporabo

(since 1.81)

Uporabnik lahko kliče LimeSurvey-evo prijavo na povezavi /limesurvey/admin in preskoči uporabniško ime in geslo za enkratno uporabo, ki je bilo pred tem zapisano v tabelo uporabnikov (stolpec one_time_pw) s pomočjo zunanjega programa.

Da omogočite uporabo gesel za enkratno uporabo, jo morate vklopiti z nastavitvijo use_one_time_passwords => true (privzeto je izklopljena). Več informacij lahko najdete na povezavi "upravljanje uporabnikov".

Napredno nastavljanje poti

Če je le možno ne spreminjajte teh nastavitev. Te nastavitve je možno spreminjati le v datoteki config-defaults.php.

  • $homeurl: to bi moralo biti nastavljeno na URL mesto skrbniških zagonskih datotek (skript). To so zagonske datoteke v mapi /limesurvey/admin. Uporabljeno mora biti spleto URL mesto - na primer "http://www.mydomain.com/limesurvey/html/admin". Na koncu naj ne bo leve poševnice. Privzete nastavitve v datoteki config.php poskušajo samodejno odkriti ime vašega strežnika z uporabo php spremenljivke - {$_SERVER['SERVER_NAME']}. V večini primerov lahko to pustite in samo spremenite preostanek tega niza, da se bo ujemalo ime mape v katero ste dali LimeSurvey-eve zagonske datoteke.
  • $publicurl: to bi moralo biti nastavljeno na URL mesto vaših javnih zagonskih datotek ('public scripts'). Javne zagonske datoteke so tiste, ki se nahajajo v "limesurvey-evi" mapi (ali kakor koli ste že poimenovali mapo, kjer so nahajajo vse ostale zagonske datoteke in mape).
  • $tempurl: to bi moralo biti nastavljeno na URL mesto vaše mape "/limesurvey/tmp" - ali mape, katero bi želeli uporabiti za shranjevanje LimeSurvay-evih začasnih datotek in prenosov. Ta mapa na vašem strežniku mora imeti pravico branja in pisanja (ukaz chmod 755)
  • $imagefiles: privzeto morate pustiti to nastavitev, da kaže na mapo /limesurvey/admin/images - mesto, kamor se sprva namestijo slike. Lahko pa, če želite, to mesto prestavite na drugo lokacijo in tako nastavite to pot, kamor želite shranjevati te datoteke.
  • $homedir: This should be set to the physical disk location of your administration scripts - for example "/home/usr/htdocs/limesurvey/admin". Don't add a trailing slash to this entry. The default setting in config.php attempts to detect the default root path of all your documents using the php variable setting - {$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']}. In most cases you can leave this and just modify the remainder of this string to match the directory name you have put the LimeSurvey scripts in.
  • $publicdir: This should be set to the physical disk location of your 'public scripts'.
  • $tempdir: This should be set to the physical disk location of your /limesurvey/tmp directory so that the script can read and write files.
  • $fckeditordir: url of the fckeditor script
  • $fckeditexpandtoolbar: defines if the FCKeditor toolbar should be opened by default
  • $pdfexportdir: Directory with the tcpdf.php extensiontcpdf.php
  • $pdffonts: Directory for the TCPDF fonts