Actions

Menedżer wtyczek

From LimeSurvey Manual

This page is a translated version of the page Plugin manager and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎Tiếng Việt • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎română • ‎slovenščina • ‎български • ‎日本語

Ogólne

LimeSuvey obsługuje wtyczki od wersji 2.05. Niektóre wtyczki są obsługiwane przez zespół LimeSurvey GmbH i znajdują się w core. Niektóre wtyczki są obsługiwane przez inne, spoza zespołu LimeSurvey. Jeśli chcesz z nich skorzystać, sprawdź dostępne wtyczki. Mamy nadzieję, że dodasz tam również własną wtyczkę!

Podstawowe wtyczki

Aby uzyskać dostęp do aktualnie dostępnych wtyczek dołączonych do instalacji LimeSurvey, kliknij „Konfiguracja” i wybierz „Menedżer wtyczek”:


Plugin manager.png


Wyświetli się następujący panel:


Plugin Manager.png


LimeSurvey GmbH obsługuje w tej chwili następujące wtyczki:


Możesz skontaktować się z zespołem LimeSurvey za pośrednictwem narzędzia do śledzenia błędów, Czat społeczności LimeSurvey na Discordzie lub .limesurvey.org/customer-support/contact-us bilet system, jeśli którakolwiek z powyższych wtyczek nie działa poprawnie.


Dziennik audytu

Wtyczka Auditlog tworzy dziennik zdarzeń „administracyjnych” w określonej tabeli o nazwie „”<DB prefix> audytlog_log.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wtyczki i jej opcji, sprawdź następującą sekcja wiki.


Eksportuj wyniki do R

Jeśli ta opcja jest włączona, będziesz mógł wyeksportować wyniki ankiety do R.


LDAP

Aktywując tę wtyczkę, możesz przeprowadzić podstawowe uwierzytelnianie na serwerze LDAP. Upewnij się, że w Twojej konfiguracji PHP włączona jest obsługa LDAP.


Włączanie i konfiguracja ustawień wtyczki AuthLDAP v2.05+:

  1. Włącz LDAP w PHP.INI.
  2. Sprawdź, czy phpinfo.php phpinfo.php pokazuje, że LDAP jest włączony.
  3. Lokalizacja wbudowanego phpinfo.php LimeSurvey to: Konfiguracja -- Ustawienia -- Ustawienia globalne -- Przegląd. Następnie pod tabelą znajdziesz link do "Pokaż PHPInfo".
  4. Przejdź do menedżera wtyczek LimeSurvey.
  5. Skonfiguruj wtyczkę LDAP.


Template:Uwaga


Wewnętrzna baza danych LimeSurvey

Ta wtyczka jest domyślnie aktywowana i nie można jej wyłączyć. Korzysta z wbudowanej bazy danych LimeSurvey. Jest to mechanizm awaryjny, dzięki któremu zawsze możesz zalogować się do instalacji, gdy zajdzie taka potrzeba.


Template:Uwaga


OldUrlCompat

Stary system zgodny z adresem URL (wcześniejszym niż 2.0).


Eksport STATA

Aktywuj jeśli chcesz wyeksportować wyniki ankiety do pliku STATA .xml.

Naciśnij przycisk „Konfiguruj”, aby wybrać, czy plik .xml ma być zgodny ze Stata 8 – State 12, czy State 13 lub nowszym.


Serwer WWW

Ta wtyczka pozostawia uwierzytelnianie serwerowi internetowemu i odczytuje wynik z konfigurowalnych ustawień serwera. Ta metoda istnieje już od jakiegoś czasu i została skonfigurowana z poziomu config.php. Jeśli korzystałeś z tego uwierzytelniania, powinieneś włączyć wtyczkę w menu wtyczek i przenieść swoją konfigurację z config.php do ustawień wtyczki.

FAQ

Jak mogę uruchomić wtyczki innych firm?

Istnieją trzy możliwości uruchamiania wtyczek innych firm:

  • zainstaluj LimeSurvey CE (Community Edition) na swoim własnym serwerze - nieograniczona swoboda uruchamiania dowolnej strony trzeciej podłącz;
  • skontaktuj się z naszymi oficjalnymi partnerami (wymienionymi tutaj [1]) i sprawdź, czy obsługują i obsługują wtyczki innych firm, których chcesz używać;
  • jeśli jesteś klientem LimeSurvey Pro i chcesz zainstalować wtyczki innych firm, musisz zostać klientem „korporacyjnym”. Aby uzyskać więcej informacji na temat „pakietu korporacyjnego”, napisz „”nas” za pośrednictwem naszego strona pomocy technicznej.


Pakiet korporacyjny został stworzony dla naszych klientów, którzy chcą korzystać ze spersonalizowanych, profesjonalnych pakietów (np. dodatkowej przestrzeni dyskowej, dodatkowych aliasów domen, wtyczek do aplikacji innych firm i tak dalej). Nie wahaj się i napisz do nas, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej usłudze i o tym, jak możemy ją spersonalizować dla Ciebie.


Jak mogę zainstalować wtyczki innych firm?

Template:Uwaga

Standardowa procedura polega na pobraniu pliku .zip wtyczki i rozpakowaniu go do folderu wtyczek w instalacji LimeSurvey. Po zakończeniu powinien zostać wyświetlony w panelu Menedżera wtyczek.

Należy pamiętać, że niektóre aplikacje innych firm mogą wymagać dodatkowych kroków w celu prawidłowej konfiguracji. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z twórcą odpowiedniej wtyczki.


Czy mogę opracować własną wtyczkę uwierzytelniającą?

Jeśli chcesz opracować własną wtyczkę uwierzytelniającą, kontynuuj czytanie naszej strony wiki na ten temat - rozwój wtyczki uwierzytelniającej.


Wtyczki - zaawansowane

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o wtyczkach, ich działaniu i możliwości integracji nowych wtyczek z LimeSurvey.