Actions

Aktualizacja komfortu

From LimeSurvey Manual

This page is a translated version of the page ComfortUpdate and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.

Ogólne

„ComfortUpdate” to profesjonalna usługa firmy LimeSurvey GmbH, która umożliwia łatwą aktualizację LimeSurvey z poziomu przeglądarki internetowej za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką (zamiast konieczności wykonywania aktualizacja ręczna).

Aby korzystać i testować ComfortUpdate, musisz zarejestrować się na LimeSurvey, aby otrzymać darmowy klucz próbny. Po wygaśnięciu tego klucza próbnego możesz kupić jeden z naszych pakietów premium lub ręczna aktualizacja instalacji.


  Aby skopiować i używać klucza ComfortUpdate, wejdź na swój profil LimeSurvey i sprawdź dolną sekcję KLUCZE KOMFORTOWE.


Wymagania

Twoja instalacja PHP musi być skompilowana z obsługą ZLib i mieć Rozszerzenie .php OpenSSL zainstalowane i włączone. Sprawdź swoje PHPInfo lub poproś administratora systemu o potwierdzenie.

Aby móc korzystać z narzędzia ComfortUpdate, Twój serwer musi mieć możliwość połączenia się za pomocą protokołu SSL z witryną „comfortupdate.limesurvey.org”. Jeśli masz problemy i otrzymujesz komunikaty o błędach, takie jak „10060 nie mógł połączyć się z hostem „comfortupdate.limesurvey.org”, będziesz musiał poprawić/edytować ustawienia zabezpieczeń proxy/zapory ogniowej lub poprosić administratora serwera o dalsze wskazówki /pomoc.

Korzystanie z ComfortUpdate

Korzystanie z funkcji LimeSurvey ComfortUpdate jest bezpieczne nawet w przypadku aktywnych ankiet. Nie usuwa ani nie niszczy żadnych istniejących danych. Jednakże, ze względów ostrożności, przed kontynuowaniem należy ręcznie wykonać kopię zapasową bieżącej bazy danych i plików.

 • Znajdź przycisk „Aktualizuj”
  • W przypadku starszych wersji LimeSurvey przejdź do ikony ustawień globalnych, wybierz pierwszą zakładkę i kliknij przycisk „Aktualizacje”
  • W przypadku najnowszej wersji LimeSurvey wersjach, przycisk „ComfortUpdate” znajdziesz w oknie dialogowym „Konfiguracja”, w zakładce „Zaawansowane”: • Na ekranie ComfortUpdate zostanie wyświetlone łącze do aktualizacji, jeśli dostępna będzie nowa wersja LimeSurvey. Jeśli nie, kliknij „Sprawdź teraz”, aby sprawdzić, czy dostępna jest nowa aktualizacja
 • Jeśli aktualizacja zostanie znaleziona, LimeSurvey wyświetli łącze umożliwiające aktualizację. Kliknij, aby rozpocząć aktualizację
 • Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z ComfortUpdate lub klucz aktualizacji ComfortUpdate jest nieprawidłowy, zostaniesz poproszony o wprowadzenie klucza aktualizacji. • LimeSurvey zweryfikuje teraz Twój katalog instalacyjny, aby sprawdzić, czy ustawiono odpowiednie uprawnienia umożliwiające aktualizację. Wyświetli się lista proponowanych zmian
 • Jeśli pojawią się jakieś problemy, należy je w tym momencie poprawić i przejść do następnego kroku
 • ComfortUpdate wykona teraz kopię zapasową Twojej bazy danych (jeśli korzystasz z MySQL) i zapisz stare pliki instalacyjne w katalogu /tmp. Jeśli używasz innej bazy danych, przed kontynuowaniem powinieneś ręcznie wykonać kopię zapasową bazy danych! N!ComfortUpdate zaktualizuje teraz twoją instalację do najnowszej wersji, aktualizując także bazę danych, aby odzwierciedlić nowe (możliwe) zmiany.

Please note that the database updates are not part of ComfortUpdate, but a general function of LimeSurvey, no matter how you update.

Wyłączenie ComfortUpdate

Aby wyłączyć funkcję ComfortUpdate i uniknąć otrzymywania wyskakujących komunikatów „Dostępna nowa wersja” po każdej nowej wersji, możesz dodać następującą opcję do pliku „config.php” (który znajduje się w /limesurvey/application /config):

 
'updatable' => fałsz

Jednak zdecydowanie zalecamy, aby nie wyłączać tej opcji, ponieważ możesz przegapić ważne aktualizacje zabezpieczeń.

Rozwiązywanie problemów

Podczas ComfortUpdate pojawia się błąd

W pierwszym kroku spróbuj ponownie wykonać ten sam krok po minucie. Czasami serwer musi najpierw wygenerować pakiet aktualizacji, co może zająć minutę. Jeśli nadal nie działa, sprawdź inne rozwiązania w tej sekcji rozwiązywania problemów.

Brak odpowiedzi serwera - Serwer ComfortUpdate nie odpowiada

Od grudnia 2022 domyślne połączenie z naszym zaktualizowanym serwerem zostało zmienione tak, aby korzystało wyłącznie z SSL. Wymaga to prawidłowej konfiguracji biblioteki OpenSSL PHP na Twoim serwerze i aktywowane oraz że Twój serwer może łączyć się za pomocą połączenia HTTP SSL z zewnątrz (z naszym serwerem Comfortupdate.limesurvey.org). Jeśli jeden z tych wymagań nie zostanie spełniony, zostanie wyświetlony ten komunikat. A „Tymczasowe” obejście (którego nie zalecamy) polega na wyłączeniu tego wymagania w pliku /application/config/updater_version.php przez ustawienie

 
$config['comfort_update_server_ssl'] = 0;

Pusta strona w kroku 3

Jeśli w kroku 3 pojawi się pusta strona, zazwyczaj oznacza to, że limit pamięci w konfiguracji PHP jest ustawiony na zbyt niski. Podczas tego kroku LimeSurvey próbuje utworzyć kopię zapasową bazy danych i kopię zapasową plików (plików, które zostaną zastąpione).

Używanie serwera proxy do łączenia się z update.limesurvey.com

Jeśli korzystasz z serwera proxy, być może będziesz musiał dostosować niektóre ustawienia, aby móc korzystać z ComfortUpdate. Możesz ustawić szczegóły swojego serwera proxy w pliku konfiguracyjnym (zobacz wiki ustawień ogólnych).